Sennik. Interpretacja

Sennik wyjaśnia znaczenia symboli sennych, takich jak np. ciąża, dziecko, zęby, pies. Sny to nasza podświadomość. Sny są następstwem obrazów, wrażeń i emocji, które pojawiają się mimowolnie w naszym mózgu, kiedy śpimy. Jeżeli czegoś się boimy lub coś pragniemy po prostu nam się to śni. Często mamy tak, że osoby, które kochamy też się nam śnią bo często o nich myślimy. To pokazuje jednak, jak bardzo sny uwarunkowane są tym, czym człowiek żyje, z czym ma na co dzień do czynienia, co tkwi w jego świadomości i podświadomości.

Fazy te w ciągu cyklu snu powtarzają się kilkakrotnie. Gdy śpimy, zmienia się częstotliwość fal mózgowych, normuje się poziom neuroprzekaźników takich jak noradrenalina i serotonina, lecz niektóre obszary mózgu pracują na dużo większych obrotach niż podczas czuwania.

Czym są sny, skąd się biorą i jaką rolę odgrywają? I w jaki sposób możemy wpływać na treść marzeń sennych, wykorzystując podświadomość, karmę czy nasze fale na poziomie empirycznym. Sen dzieli się na dwie podstawowe fazy NREM (non-rapid eye movement) – faza snu o wolnych ruchach gałek ocznych, zwana inaczej fazą snu głębokiego i REM (rapid eye movement) – sen o szybkich ruchach gałek ocznych, sen paradoksalny, to w tej fazie pojawiają się marzenia senne.

Sen jest do dzisiaj niezwykle tajemniczym zjawiskiem. Najbardziej interesuje nas oczywiście sprawa marzeń sennych. Najbardziej fascynujący jest fakt, że nie mamy żadnego wpływu na to, co nam się właściwie śni. Często, gdy śpimy, wydaje nam się, że to, co nam się śni, jest niezwykle spójne i logiczne. Niestety, nawet, gdy w miarę dokładnie pamiętamy, co nam się śniło i zaczynamy to komuś opowiadać, okazuje się, że nie jest to już takie spójne i właściwie nie ma sensu. 

Każdy sen należy interpretować w odmienny sposób, ponieważ zależy od sytuacji życiowej, w której się znajduje śniący. Otoczenie, w którym się znajdujemy, rodzina, znajomi, praca, zdrowie, problemy – wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na interpretację marzeń sennych. Nasze sny wyrażają to co niedługo nastąpi i konsekwencje tych wydarzeń.
Wstępna interpretacja snu czyli jego zapisanie jest formą wyrażenia siebie, swojej energii w danym punkcie życia. Z dnia na dzień obserwując sny możemy śledzić zmiany przez jakie przechodzimy, możemy obserwować jaką kreacje zakładamy na każdy dzień, co przerabiamy i w jakim punkcie życia akurat jesteśmy. Pokazuje w jaki sposób można samemu pracować ze snami, na co zwracać uwagę, jak odszyfrowywać indywidualne symbole senne, jak identyfikować zapisy w podświadomości, żeby potem jeśli jest taka ochota, móc je zmienić. Jak czerpać maksimum korzyści z procesu jakim jest śnienie.

Nasza podświadomość, próbuje nas przygotować na to co nastąpi. Różnorodne interpretacje snów, pomogą odczytać znaczenie symboli sennych, a właściwa ich interpretacja przygotuje nas na to co może nastąpić. Interpretacja polega zaś na odnajdywaniu, określaniu, wiązaniu w całość i syntetyzowaniu znaczeń sennych:

 – Namierzanie przyczyn problemów, znajdywanie rozwiązań;
 – Pozbywanie się lęków, obaw;
 – uzdrawianie relacji z innymi ludźmi;
 – Eksplorowanie innych rzeczywistości (wymiarów);
 – Kontaktowanie się ze swoją duszą, wyższym ja, podświadomością;